Skip to content

41 Syracuse Dr NCherry Hill, NJ 08034

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 25, 2025

Property Information

Block338.25
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,839
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,800
25%
Improvement Value:$178,300
75%
Total Assessment$237,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,572+6.1%
2024$9,963+2.5%
2023$9,719+1.3%
2022$9,598+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$438,000

To:

Sq Ft2,839DeedBook 12798, Page 1677

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 7466, Page 1494

Property Sale

Sale
$48,500
DeedBook 3555, Page 741

Property Built

Built

Year Built: 1970