Skip to content

223 Drake RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1956

Owner
---
Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Dec 11, 2025

Property Information

Block339.13
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM200

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,211
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,000
28%
Improvement Value:$150,800
72%
Total Assessment$208,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,310+6.1%
2024$8,774+2.5%
2023$8,559+1.3%
2022$8,452+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft2,211DeedBook 12984, Page 676Recorded12/19/2025

Property Sale

Sale
$100,000

To:

Sq Ft2,211DeedBook 4183, Page 323

Property Built

Built

Year Built: 1956