Skip to content

135 Belle Arbor DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1956

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Apr 19, 1993

Property Information

Block339.18
Lot45
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM201

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,723
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
33%
Improvement Value:$120,200
67%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,026+6.1%
2024$7,564+2.5%
2023$7,378+1.3%
2022$7,286+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

Sq Ft1,723DeedBook 4621, Page 742

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 3824, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1956