Skip to content

300 Belle Arbor DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Oct 18, 2021

Property Information

Block339.21
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM201

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,603
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
34%
Improvement Value:$116,100
66%
Total Assessment$175,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,843+6.1%
2024$7,391+2.5%
2023$7,210+1.3%
2022$7,120+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft1,603DeedBook 11938, Page 190

Property Built

Built

Year Built: 1965