Skip to content

302 Belle Arbor DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$59,250
Last Sale Date
Apr 18, 1980

Property Information

Block339.21
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM201

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,029
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,000
30%
Improvement Value:$133,500
70%
Total Assessment$191,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,539+6.1%
2024$8,047+2.5%
2023$7,850+1.3%
2022$7,752+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$59,250

To:

Sq Ft2,029DeedBook 3706, Page 862

Property Built

Built

Year Built: 1965