Skip to content

826 Kingston DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
May 31, 2022

Property Information

Block339.25
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM208

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,205
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,700
29%
Improvement Value:$136,500
71%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,570+6.1%
2024$8,076+2.5%
2023$7,878+1.3%
2022$7,780+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

To:

Sq Ft2,205DeedBook 12125, Page 1456

Property Sale

Sale
$227,900

From:

To:

Sq Ft2,205DeedBook 10728, Page 1440Recorded10/11/2017

Property Built

Built

Year Built: 1960