Skip to content

832 Kingston DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$67,000
Last Sale Date
Jul 30, 1981

Property Information

Block339.25
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM208

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,781
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,700
31%
Improvement Value:$125,100
69%
Total Assessment$180,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,062+6.1%
2024$7,597+2.5%
2023$7,411+1.3%
2022$7,319+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$67,000

To:

Sq Ft1,781DeedBook 3791, Page 158

Property Built

Built

Year Built: 1960