Skip to content

803 Orlando RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Date
Oct 25, 2016

Property Information

Block339.25
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM208

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,941
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,500
28%
Improvement Value:$147,000
72%
Total Assessment$204,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$6,303+9.3%
2007$5,766+9.9%
2006$5,247+7.9%
2005$4,863+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960