Skip to content

904 Edgemoor RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jun 6, 2023

Property Information

Block339.33
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM200

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,681
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,100
30%
Improvement Value:$131,000
70%
Total Assessment$186,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,298+6.1%
2024$7,820+2.5%
2023$7,628+1.3%
2022$7,533+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$340,000

To:

Sq Ft1,681DeedBook 12386, Page 342

Property Built

Built

Year Built: 1960