Skip to content

330 Windsor DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 2016

Property Information

Block340.09
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM156

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,823
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,400
30%
Improvement Value:$138,000
70%
Total Assessment$198,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,847+6.1%
2024$8,337+2.5%
2023$8,132+1.3%
2022$8,031+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$173,000
DeedBook 5171, Page 94

Property Sale

Sale
$139,000
DeedBook 4943, Page 500

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 3552, Page 735

Property Built

Built

Year Built: 1965