Skip to content

525 Mackin DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 1998

Property Information

Block340.17
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM156

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,966
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,600
26%
Improvement Value:$167,800
74%
Total Assessment$226,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,095+6.1%
2024$9,513+2.5%
2023$9,280+1.3%
2022$9,165+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965