Skip to content

441 Valley Run DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 14, 2016

Property Information

Block340.17
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM156

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,741
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,200
32%
Improvement Value:$127,800
68%
Total Assessment$187,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,338+6.1%
2024$7,858+2.5%
2023$7,665+1.3%
2022$7,570+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 9175, Page 1279

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 7942, Page 1802

Property Built

Built

Year Built: 1965