Skip to content

503 Valley Run DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Nov 11, 2025

Property Information

Block340.21
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM153

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,006
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,500
27%
Improvement Value:$153,700
73%
Total Assessment$211,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,417+6.1%
2024$8,875+2.5%
2023$8,657+1.3%
2022$8,549+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$375,000
Sq Ft2,006DeedBook 12967, Page 148Recorded11/25/2025

Property Built

Built

Year Built: 1965