Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2701 Chapel Ave WCherry Hill, NJ 08002
Church/Charitable
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 8, 2012
Property Information
Block340.21
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM153
Building Details
Building Class10
DescriptionCHURCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.64
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$465,600
21%
Improvement Value:$1,784,900
79%
Total Assessment$2,250,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.