Skip to content

333 Rhode Island AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 17, 2017

Property Information

Block340.24
Lot45
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM153

Building Details

Building Class17
Description2SFAV
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,741
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,100
31%
Improvement Value:$135,100
69%
Total Assessment$195,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,704+6.1%
2024$8,202+2.5%
2023$8,001+1.3%
2022$7,902+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$159,900
DeedBook 5194, Page 586

Property Built

Built

Year Built: 1965