Skip to content

324 Brentwood AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$126,000
Last Sale Date
Nov 29, 1999

Property Information

Block340.27
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM153

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,402
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,800
32%
Improvement Value:$126,900
68%
Total Assessment$185,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,280+6.1%
2024$7,803+2.5%
2023$7,612+1.3%
2022$7,517+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$126,000

To:

Sq Ft1,402DeedBook 5058, Page 258

Property Built

Built

Year Built: 1965