Skip to content

328 Brentwood AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$329,900
Last Sale Date
Jan 19, 2022

Property Information

Block340.27
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM153

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,795
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
31%
Improvement Value:$133,400
69%
Total Assessment$193,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,624+6.1%
2024$8,127+2.5%
2023$7,927+8.2%
2022$7,329+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$329,900

To:

Sq Ft1,795DeedBook 12000, Page 1326

Property Built

Built

Year Built: 1965