Skip to content

1010 Kingston DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1957

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jun 14, 2001

Property Information

Block341.04
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM198

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,782
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,100
30%
Improvement Value:$129,500
70%
Total Assessment$184,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,731+6.5%
2024$7,257-4.1%
2023$7,567+8.5%
2022$6,973+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,782DeedBook 5172, Page 601

Property Sale

Sale
$131,500
DeedBook 5028, Page 93

Property Built

Built

Year Built: 1957