Skip to content

911 Kingston DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2016

Property Information

Block341.11
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM198

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,872
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,300
30%
Improvement Value:$130,900
70%
Total Assessment$186,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,303+6.1%
2024$7,824+2.5%
2023$7,632+1.3%
2022$7,537+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962