Skip to content

903 Tampa AveCherry Hill, NJ 08034

Built 1968

Last Sale Price
$118,500
Last Sale Date
May 24, 1996

Property Information

Block341.16
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM197

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,794
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,000
32%
Improvement Value:$133,900
68%
Total Assessment$195,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,735+6.1%
2024$8,232+2.5%
2023$8,030+1.3%
2022$7,930+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$118,500

To:

Sq Ft1,794DeedBook 4825, Page 444

Property Sale

Sale
$83,500
DeedBook 4080, Page 822

Property Built

Built

Year Built: 1968