Skip to content

106 Kenwood DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 1989

Property Information

Block342.04
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM190

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,604
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,200
32%
Improvement Value:$130,400
68%
Total Assessment$191,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,543+6.1%
2024$8,051+2.5%
2023$7,854+1.3%
2022$7,756+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956