Skip to content

335 Wayland RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2002

Property Information

Block342.08
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,484
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,800
29%
Improvement Value:$188,400
71%
Total Assessment$265,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,825+6.1%
2024$11,144+2.5%
2023$10,871+1.3%
2022$10,735+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$82,500
DeedBook 3804, Page 410

Property Built

Built

Year Built: 1960