Skip to content

215 Sharrow Vale RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Date
Aug 23, 2007

Property Information

Block342.09
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,594
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,900
38%
Improvement Value:$123,400
62%
Total Assessment$199,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,887+6.1%
2024$8,375+2.5%
2023$8,169+1.3%
2022$8,068+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$147,900
DeedBook 4305, Page 808

Property Built

Built

Year Built: 1960