Skip to content

235 Sharrow Vale RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$72,000
Last Sale Date
Jun 29, 1984

Property Information

Block342.09
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,924
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,600
33%
Improvement Value:$150,800
67%
Total Assessment$224,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,756+6.3%
2024$9,179-0.2%
2023$9,198+4.1%
2022$8,834+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$72,000

To:

Sq Ft1,924DeedBook 3979, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1960