Skip to content

241 Redstone RidgeCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Mar 8, 2011

Property Information

Block342.09
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,320
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$81,700
29%
Improvement Value:$202,900
73%
Total Assessment$279,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,191+4.0%
2024$11,724+2.5%
2023$11,436+1.3%
2022$11,294+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

To:

Sq Ft2,320DeedBook 9388, Page 1598

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 5045, Page 850

Property Built

Built

Year Built: 1960