Skip to content

201 Brookmead DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 30, 2025

Property Information

Block342.09
Lot47
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM190

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,608
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,100
36%
Improvement Value:$115,700
64%
Total Assessment$180,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,062+6.1%
2024$7,597+2.5%
2023$7,411+4.8%
2022$7,069+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956