Skip to content

203 Brookmead DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1956

Last Sale Price
$433,000
Last Sale Date
Jul 27, 2022

Property Information

Block342.09
Lot48
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM190

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,884
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,600
26%
Improvement Value:$181,200
74%
Total Assessment$244,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,916+6.1%
2024$10,287+2.5%
2023$10,034+1.3%
2022$9,910+0.0%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$433,000

To:

Sq Ft2,884DeedBook 12189, Page 415

Property Sale

Sale
$370,300
Sq Ft2,884DeedBook 11626, Page 876Recorded2/16/2021

Property Sale

Sale
$119,500
DeedBook 5102, Page 656

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 4971, Page 838

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4693, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 1956