Skip to content

275 Sawmill RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2009

Property Information

Block342.09
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,484
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,700
31%
Improvement Value:$174,400
69%
Total Assessment$251,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,197+6.1%
2024$10,551+2.5%
2023$10,293+1.3%
2022$10,165+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 7322, Page 834

Property Built

Built

Year Built: 1960