Skip to content

124 Barclay LnCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$134,400
Last Sale Date
Mar 26, 1992

Property Information

Block342.12
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM192

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,382
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,300
32%
Improvement Value:$162,100
68%
Total Assessment$238,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,630+6.1%
2024$10,018+2.5%
2023$9,772+1.3%
2022$9,650+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$134,400

To:

Sq Ft2,382DeedBook 4551, Page 803

Property Sale

Sale
$47,000
DeedBook 3506, Page 665

Property Built

Built

Year Built: 1958