Skip to content

118 Sharrow Vale RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 2, 2011

Property Information

Block342.13
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM192

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,900
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,600
35%
Improvement Value:$139,100
65%
Total Assessment$212,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,484+6.1%
2024$8,938+2.5%
2023$8,719+1.3%
2022$8,610+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$131,000
DeedBook 4927, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 1958