Skip to content

1102 Green Briar RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2006

Property Information

Block342.16
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,567
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,000
37%
Improvement Value:$124,300
63%
Total Assessment$197,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,798+6.1%
2024$8,291+2.5%
2023$8,087+1.3%
2022$7,987+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 4073, Page 695

Property Built

Built

Year Built: 1958