Skip to content

123 Barclay LnCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$68,750
Last Sale Date
Nov 17, 1981

Property Information

Block342.17
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,852
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,400
37%
Improvement Value:$129,900
63%
Total Assessment$205,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,154+6.1%
2024$8,627+2.5%
2023$8,415+1.3%
2022$8,311+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$68,750

To:

Sq Ft1,852DeedBook 3809, Page 753

Property Built

Built

Year Built: 1958