Skip to content

3 Barclay TowersCherry Hill, NJ 08034

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$62,000
Last Sale Date
Oct 30, 1987

Property Information

Block342.18
Lot6
QualifierC0003
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM197

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,200
24%
Improvement Value:$42,900
76%
Total Assessment$56,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,502+6.1%
2024$2,357+2.5%
2023$2,300+1.3%
2022$2,271+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$62,000

To:

DeedBook 4174, Page 197

Property Built

Built

Year Built: 1985