Skip to content

212 Barclay TowersCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$46,875
Last Sale Date
Apr 20, 2018

Property Information

Block342.18
Lot6
QualifierC0212
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM197

Building Details

Building Class33
DescriptionEFF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage441
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,000
32%
Improvement Value:$17,100
68%
Total Assessment$25,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,119+6.1%
2024$1,055+2.5%
2023$1,029+1.3%
2022$1,016+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$46,875

To:

Sq Ft441DeedBook 10894, Page 1908

Property Sale

Sale
$12,000
DeedBook 5078, Page 353

Property Built

Built

Year Built: 1966