Skip to content

104 Granville DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$74,000
Last Sale Date
Nov 27, 1979

Property Information

Block342.21
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,320
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,800
29%
Improvement Value:$177,600
71%
Total Assessment$250,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,165+6.1%
2024$10,522+2.5%
2023$10,264+1.3%
2022$10,136+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$74,000

To:

Sq Ft2,320DeedBook 3682, Page 747

Property Built

Built

Year Built: 1958