Skip to content

129 Randle DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$153,500
Last Sale Date
Nov 30, 1994

Property Information

Block342.21
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,408
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,200
29%
Improvement Value:$185,200
71%
Total Assessment$259,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,567+6.1%
2024$10,900+2.5%
2023$10,633+1.3%
2022$10,501+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$153,500

To:

Sq Ft2,408DeedBook 4730, Page 815

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 4603, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1958