Skip to content

121 Randle DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2020

Property Information

Block342.21
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description1SAL-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,717
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,800
36%
Improvement Value:$139,400
68%
Total Assessment$203,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,713+1.7%
2024$8,564+2.5%
2023$8,354+1.3%
2022$8,250+0.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$290,000

From:

To:

Sq Ft1,717DeedBook 10308, Page 232Recorded12/16/2015

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 7456, Page 1874

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 5035, Page 868

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 3977, Page 688

Property Built

Built

Year Built: 1958