Skip to content

1203 Wyndmoor RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block342.22
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description2 SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,176
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,000
33%
Improvement Value:$159,300
67%
Total Assessment$236,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,537+6.1%
2024$9,929+2.5%
2023$9,686+1.3%
2022$9,565+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,176DeedBook 11360, Page 1722

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 9809, Page 1438

Property Sale

Sale
$219,900
DeedBook 5240, Page 738

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 4555, Page 728

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 4509, Page 527

Property Built

Built

Year Built: 1958