Skip to content

128 Fox Chase LnCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$80,050
Last Sale Date
Apr 29, 1998

Property Information

Block342.22
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM194

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,924
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,400
31%
Improvement Value:$165,000
69%
Total Assessment$238,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,630+6.1%
2024$10,018+2.5%
2023$9,772+1.3%
2022$9,650+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$80,050

To:

Sq Ft1,924DeedBook 4954, Page 518

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 3836, Page 707

Property Built

Built

Year Built: 1958