Skip to content

109 Fox Chase LnCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$229,900
Last Sale Date
Aug 16, 2002

Property Information

Block342.23
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM195

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,993
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
27%
Improvement Value:$202,300
73%
Total Assessment$277,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,356+6.1%
2024$11,644+2.5%
2023$11,358+1.3%
2022$11,217+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$229,900

To:

Sq Ft2,993DeedBook 5252, Page 237

Property Built

Built

Year Built: 1958