Skip to content

125 Westover DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$379,900
Last Sale Date
Sep 6, 2019

Property Information

Block342.30
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,516
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,300
29%
Improvement Value:$189,800
71%
Total Assessment$269,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,999+6.1%
2024$11,308+2.5%
2023$11,030+1.3%
2022$10,893+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$379,900

To:

Sq Ft2,516DeedBook 11232, Page 526

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 5218, Page 403

Property Built

Built

Year Built: 1966