Skip to content

108 Sawmill RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1956

Last Sale Price
$278,000
Last Sale Date
Aug 29, 2003

Property Information

Block342.30
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,068
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,200
29%
Improvement Value:$176,900
71%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,152+6.1%
2024$10,509+2.5%
2023$10,252+1.3%
2022$10,124+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$278,000

To:

Sq Ft2,068DeedBook 7213, Page 1211

Property Sale

Sale
$45,500
DeedBook 3330, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1956