Skip to content

112 Sawmill RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Jun 28, 1984

Property Information

Block342.30
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM191

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,642
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,100
27%
Improvement Value:$204,200
73%
Total Assessment$278,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,409+6.1%
2024$11,694+2.5%
2023$11,408+1.3%
2022$11,266+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$90,000

To:

Sq Ft2,642DeedBook 3979, Page 12

Property Built

Built

Year Built: 1962