Skip to content

202 Massachusetts AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 2001

Property Information

Block350.01
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM154

Building Details

Building Class17
Description2SFAV-1BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,081
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,300
19%
Improvement Value:$215,100
81%
Total Assessment$265,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,834+6.1%
2024$11,152+2.5%
2023$10,879+1.3%
2022$10,743+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$152,000
DeedBook 5105, Page 908

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 4566, Page 905

Property Sale

Sale
$114,000
DeedBook 4244, Page 917

Property Built

Built

Year Built: 1954