Skip to content

119 Massachusetts AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 2026

Property Information

Block359.01
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM154

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,100
27%
Improvement Value:$132,800
73%
Total Assessment$181,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,111+6.1%
2024$7,643+2.5%
2023$7,456+1.3%
2022$7,363+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$36,500

To:

Sq Ft1,610DeedBook 3331, Page 756

Property Built

Built

Year Built: 1954