Skip to content

1225 Black Baron DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 7, 2012

Property Information

Block404.08
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM186

Building Details

Building Class17
Description2SAL-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,924
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,100
31%
Improvement Value:$163,100
69%
Total Assessment$235,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,488+6.1%
2024$9,883+2.5%
2023$9,641+1.3%
2022$9,521+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$276,000
DeedBook 7534, Page 1908

Property Sale

Sale
$141,000
DeedBook 5015, Page 528

Property Built

Built

Year Built: 1959