Skip to content

1280 Sherry WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$749,000
Last Sale Date
Oct 20, 2025

Property Information

Block404.09
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM186

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,432
Acreage2.81

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,100
30%
Improvement Value:$175,900
70%
Total Assessment$252,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,987+6.3%
2024$10,339+0.1%
2023$10,329+1.3%
2022$10,201+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$749,000
Sq Ft2,432DeedBook 12984, Page 1428Recorded12/22/2025

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,432DeedBook 12854, Page 118

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 4061, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1960