Skip to content

104 Willow WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1980

Last Sale Price
$119,900
Last Sale Date
Aug 31, 1983

Property Information

Block404.09
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM186

Building Details

Building Class17
Description1.5SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,876
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,800
26%
Improvement Value:$246,100
74%
Total Assessment$331,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,549+6.2%
2024$13,696+0.7%
2023$13,605+3.2%
2022$13,185+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$119,900

To:

Sq Ft2,876DeedBook 3918, Page 878

Property Built

Built

Year Built: 1980