Skip to content

515 Tarrington RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2006

Property Information

Block404.10
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM186

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,480
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,100
29%
Improvement Value:$188,700
71%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,852+6.1%
2024$11,169+2.5%
2023$10,895+1.3%
2022$10,760+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$161,500
DeedBook 4358, Page 102

Property Built

Built

Year Built: 1962