Skip to content

567 Tarrington RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$469,000
Last Sale Date
Mar 31, 2023

Property Information

Block404.10
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM186

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,924
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,400
32%
Improvement Value:$158,100
68%
Total Assessment$233,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,412+6.1%
2024$9,812+2.5%
2023$9,571+1.3%
2022$9,452+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$469,000

To:

Sq Ft1,924DeedBook 12376, Page 1857

Property Built

Built

Year Built: 1962